mcrblg-header-image

search

Stomatologia


Dlaczego ludzie tak bardzo boją się dentysty? Dlaczego wpisują w wyszukiwarce: dentysta Zielona Góra, a potem rezygnują? Wizyta w gabinecie stomatologicznym potrafi być przerażająca nawet dla dorosłych, silnych ludzi. Gdzie leży przyczyna tej fobii? Okazuje się, że jest to ból. Ludzie, nawet ci dorośli najbardziej boją się bólu. Rozwój technologii i medycyny widoczny jest również w gabinetach stomatologicznych. Dzięki temu ból coraz częściej staje się powtarzanym od lat stereotypem, nie mającym nic wspólnego z rzeczywistością. Po pierwsze dzisiejsi dentyści kładą ogromy nacisk na komfort wykonywanych przez nich zabiegów. Coraz popularniejsze jest narzędzie nazywane po angielsku „the wand”, czyli różdżka. Dzięki jej użyciu pacjenci nie odczuwają bólu nawet podczas podawanie znieczulenia.

Druga dobra wiadomość to fakt, że obecnie praktycznie nie podejmuje się leczenia bez wcześniejszego dokładnego zbadania stanu uzębienia. Stomatolog (dentysta-stomatolog.com z Zielonej Góry) najpierw wykonuje zdjęcie rentgenowskie (wikipedia.org zdjęcie rentgenowskie), a dopiero potem zabiera się za naprawianie problemów z uzębieniem. Praktyka, w której rozwiercano zęby, aby przekonać się w czym leży problem, dawno już odeszła do lamusa. Przekonanie, że leczenie kanałowe jest długie i bolesne to też stereotyp. Obecnie zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem i trwa około dwóch godzin. Lekarzowi również zależy na tym, aby wszystko skończyło się podczas jednej wizyty, dzięki temu zmniejsza się szansa zakażenia. Problemy z dziąsłami również rozwiązuje się za pomocą nowoczesnej technologii. Zamiast je rozcinać używa się ultradźwięków. Terapia taka jest nie tylko bardziej komfortowa, ale również bardziej skuteczna. Nowinki technologiczne pozwalają też znacznie skrócić czas regeneracji po zabiegach chirurgicznych. Jak się okazuje, tkanki szybciej się odtwarzają kiedy podda się je działaniu promieni lasera. Włókna kolagenowe powstają o wiele szybciej, dzięki czemu proces trwający kiedyś około miesiąca, dzisiaj można skrócić do zaledwie kilku dni. Opisane tutaj zabiegi nie są niczym unikalnym. Trudno jest znaleźć dentystę, który nie stosowałby się do powyższych wskazań. Każdy stomatolog w Zielonej Górze, zarówno ten prywatny jak i ten pracujący na fundusz zdrowia, wykonuje zabiegi bezboleśnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
ABOUT US
o nas Bfestival to typowy blog kosmetyczny poświęcony jedynie tej tematyce. Tutaj znaleźć można wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania, inspiracje oraz pomysły na siebie.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu