mcrblg-header-image

search

Pielęgnacja dłoni


Piękne zadbane dłonie oraz eleganckie paznokcie są naszą wizytówką. Dlatego też wszelkie zabiegi kosmetyczne na tę partię ciała są bardzo popularne nie tylko u kobiet, ale również u mężczyzn. Świetnie wykonany pedicure oraz manicure, pozwala nam czuć się pewnie i komfortowo. Aby mieć piękne, mocne i zdrowe paznokcie nie wystarczy tylko pomalować je lakierem, czy po prostu obciąć. Dbanie o nasze dłonie i paznokcie wymaga od nas dużej systematyczności oraz odpowiedniej domowej pielęgnacji.

Jedną z podstawowych rzeczy jest dokładne mycie rąk i paznokci, co pozwoli nam na zachowanie czystości oraz zapobiegnie powstawaniu ciężko zmywalnych zabrudzeń. Nasze dłonie również potrzebują odpowiedniego nawilżenia. Na rynku dostępnych jest wiele kremów do rąk, które w swoim składzie zawierają nawilżający mocznik lub natłuszczającą glicerynę. Osoby, które borykają się w problemem suchej i pękającej skóry powinny stosować przede wszystkim kremy z nawilżającym mocznikiem, które wnikają aż do dwudziestej warstwy naskórka i dogłębnie dbają o naszą skórę. Jeśli chcemy zabezpieczyć nasze dłonie przed szkodliwym działaniem niskich temperatur w czasie zimy, możemy wówczas użyć krem z gliceryną, który wytwarza na powierzchni skóry swoistą powłokę ochronną. Ważnym etapem domowej pielęgnacji dłoni jest złuszczanie martwego naskórka, który może powodować, że nasze dłonie staną się suche, szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. W sprzedaży możemy znaleźć rękawice złuszczające, które stosuje się na noc. Można również zastosować peelingi mechaniczne, które dają doskonałe efekty.

Pielęgnując nasze dłonie należy pamiętać również o paznokciach. Ważną sprawa jest dokładne mycie paznokci. Podczas domowej pielęgnacji nie zalecane jest wycinanie skórek, zwłaszcza osobom, które pracują w służbie zdrowia, bądź mają kontakt z potencjalnie zakaźnymi materiałami. Świetne zabiegi manicure można znaleźć w ofertach salonów kosmetycznych w Lublinie, które znajdziemy w wyszukiwarce pod hasłem: kosmetyczki (Świat Urody). Profesjonalnie wyszkolony personel, który pracuje w tego typu miejscach, wykonuje bardzo profesjonalny manicure. Do wyboru mamy manicure klasyczny, japoński, żelowy oraz hybrydowy. Każda metoda znajduje swoich miłośników i przeciwników. W ostatnim czasie największą popularnością cieszy się manicure hybrydowy, którego efekt utrzymuje się na paznokciach nawet do trzech tygodni.

  1. Tobiasz

    Mam bzika na punkcie zadbanych dłoni u kobiet :):):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
ABOUT US
o nas Bfestival to typowy blog kosmetyczny poświęcony jedynie tej tematyce. Tutaj znaleźć można wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania, inspiracje oraz pomysły na siebie.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu