mcrblg-header-image

search

Manicure hybrydowy podbija serca kobiet


Jeszcze kilkanaście lat temu stylistki paznokci zajmowały się przede wszystkim przedłużaniem ich za pomocą żelowych tipsów. Dziś niewiele kobiet decyduje się na taki zabieg, natomiast od kilku lat stale rośnie popularność manikiuru hybrydowego.

Co to jest manicure hybrydowy?

Jest to metoda stylizacji paznokci. Na odpowiednio przygotowaną płytkę (zmatowioną bloczkiem polerskim, a następnie odtłuszczoną) nakładana jest cienka warstwa bazy pod lakier, która następnie zostaje utwardzona w lampie UV lub LED. Kolejnym etapem jest nałożenie dwóch warstw kolorowego lakieru (każdą z nich trzeba utwardzić po nałożeniu, podobnie jak bazę). Następnie należy zaaplikować ostatnią już warstwę – lakier nawierzchniowy, tzw. top, który pięknie nabłyszczy „hybrydę”. Na pomalowanych paznokciach, zanim warstwa lakieru zostanie utwardzona, można tworzyć różne wzory. Np. Bydgoszcz to miejsce, w którym jest wiele salonów kosmetycznych (swiaturody.com – Bydgoszcz), mających w swojej ofercie manicure hybrydowy, zatrudniających profesjonalne kosmetyczki, które potrafią na niewielkiej powierzchni paznokcia wyczarować piękne zdobienia (postacie z bajek, motywy świąteczne, itp.).

Jak długo „hybryda” pozostanie na paznokciach?

Tak przygotowany manicure utrzymuje się przez kilka tygodni. Salony kosmetyczne na swoich stronach internetowych zwykle zamieszczają informację mówiącą o 2-3 tygodniach trwałości. W rzeczywistości sam lakier, dobrze zaaplikowany, utrzymuje się dłużej, jednak widoczne odrosty paznokci sprawiają, że po rzeczonym czasie rzeczywiście warto ściągnąć „hybrydę”. Ten zabieg również wykonuje się w salonie, gdzie kosmetyczka za pomocą acetonu usunie lakier.

Ile to kosztuje?

Ceny zabiegu są różne w zależności od miasta. W Bydgoszczy kosmetyczki oferują swoje usługi w przedziale cenowym 30-60 zł (za jeden kolor, bez zdobień). Przed udaniem się do stylistki warto upewnić się, że korzysta z produktów dobrych marek oraz, co jeszcze ważniejsze, dba o higienę w salonie (nowy pilnik dla każdej klientki, sterylizacja narzędzi) – to pozwoli uniknąć ewentualnej infekcji.

Czy warto zafundować sobie taki manicure? Fanki kolorowych paznokci na pewno pokochają ten zabieg, ponieważ mimo pracy przy komputerze, czy kontaktu z detergentami, lakier nie odpryskuje i przez cały czas błyszczy tak efektownie, jak bezpośrednio po wymalowaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
ABOUT US
o nas Bfestival to typowy blog kosmetyczny poświęcony jedynie tej tematyce. Tutaj znaleźć można wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania, inspiracje oraz pomysły na siebie.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu