mcrblg-header-image

search

Lecznicze i profilaktyczne zabiegi dentystyczne


Każdy, kto nie jest zadowolony ze stanu lub wyglądu swoich zębów, powinien odwiedzić jak najszybciej dentystę. Szczecin jest miastem, które posiada bardzo bogatą ofertę gabinetów dentysta-stomatolog.com, w których zadbamy zarówno o zdrowie, jak i o piękno naszego uśmiechu. Warto zatem odwiedzić stomatologa. Szczecin może się pochwalić również bardzo szeroką ofertą zabiegów czysto profilaktycznych. Jeśli jesteśmy zadowoleni z tego, jak wyglądają nasze zęby i w jakiej są kondycji, również powinniśmy wybrać się do dentysty i zadbać o to, by ten stan trwał jak najdłużej.

Najczęściej stosowanym zabiegiem profilaktycznym jest lakierowanie zębów, czyli pokrywanie ich specjalnym lakierem z fluorem. W ten sposób zabezpieczamy je przed próchnicą i bakteriami. Jest to również polecana metoda w przypadku problemów z nadwrażliwością szkliwa, ponieważ pozwala szybko odczuć ulgę. Jeśli już mamy jakieś drobne problemy z ubytkami, najlepiej zdecydować się na ich zalakowanie, czyli wypełnienie. Uchroni nas to przed wnikaniem bakterii w istniejące szczeliny i rozwojem próchnicy. Jest to również bardzo znany profilaktyczny zabieg, który kiedyś był nawet obowiązkowo stosowany w szkołach.

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z koloru naszego szkliwa, bo z natury mamy bardziej żółte albo po prostu pijemy dużo kawy i mamy przez to przebarwienia, warto skorzystać z profesjonalnego wybielania zębów. Jest to zabieg, który cieszy się współcześnie bardzo dużym zainteresowaniem. Jest mało inwazyjny, bezpieczny dla kondycji zębów oraz szybko daje efekty.

Jeśli nie podoba się nam kształt naszych zębów albo po prostu mamy zbyt duże przerwy pomiędzy nimi, możemy pomyśleć o porcelanowych nakładkach, które poprawią kształt oraz wypełnią szczeliny między poszczególnymi zębami, co znacząco poprawi wygląd naszego uśmiechu. W przypadku wad zgryzu, zwłaszcza, gdy dotyczą osób dorosłych i są mocno utrwalone, najczęściej stosuje się aparaty ortodontyczne. Jest to dość uciążliwa i długotrwała metoda leczenia, ale zarazem bardzo skuteczna. Pierwsze efekty zobaczymy już po kilku tygodniach, co doda nam motywacji, aby kontynuować leczenie. Jeśli zęby nas bolą, potraktujmy to jako ostatni dzwonek, by jak najszybciej odwiedzić lekarza. Najprawdopodobniej zastosuje on leczenie kanałowe, czyli dokona umartwienia zębiny, abyśmy mogli szybko odczuć ulgę. Nie jest to przyjemny zabieg, ale wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, aby zwiększyć nasz komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
ABOUT US
o nas Bfestival to typowy blog kosmetyczny poświęcony jedynie tej tematyce. Tutaj znaleźć można wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania, inspiracje oraz pomysły na siebie.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu