mcrblg-header-image

search

Jak przyzwyczaić się do protezy zębowej?


Protezy zębowe to w niektórych przypadkach jedyny sposób na to, aby poprawić wygląd swojej szczęki, jednak przyzwyczajenie się do tego elementu może być dosyć trudne. Większości osób przeszkadza uczucie obcego ciała w ustach, a także problemy z mową oraz przeżuwaniem pokarmów. W jaki zatem sposób można przyzwyczaić się do noszenia protezy?

Przyzwyczajenie się do protezy nie jest wcale takie łatwe, jednak najważniejsze w tym wszystkim jest pozytywne nastawienie, gdyż to właśnie ono motywuje i dostarcza pozytywnej energii. Jeśli od początku dana osoba będzie negatywnie nastawiona do takiego elementu to niestety zaakceptowanie protezy może się znacząco przeciągnąć w czasie. Wiele osób obawia się również problemów z mową, które występują na początku noszenia protezy, jednak za pomocą kilku prostych ćwiczeń można sobie w skuteczny sposób pomóc. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku spożywania pokarmów, dlatego też warto zastosować się do kilku wskazówek.
Po pierwsze po założeniu protezy jedzenie należy dzielić na mniejsze kęsy, jednak najważniejsze jest to, aby unikać zbyt twardych pokarmów. Po drugie należy przeżuwać pokarmy obustronnie, gdyż gryzienie wyłącznie jedną stroną spowoduje odchylenie się protezy, co jest niestety bardzo niekorzystne. Z początku faktycznie można odczuwać pewien dyskomfort, jednak z czasem przeżuwanie nie będzie już sprawiało żadnych trudności, gdyż proteza w odpowiedni sposób ułoży się w jamie ustnej i nie będzie już przeszkadzać. Aby się jednak przyzwyczaić do tego obcego ciała w ustach, należy protezę nosić przez cały czas, gdyż zakładanie jej jedynie okazjonalnie nie przyniesie zamierzonych rezultatów. Warto również wiedzieć, iż leczenie protetyczne nie kończy się po założeniu protezy, gdyż konieczne są wizyty kontrolne, których niejeden stomatolog w Radomiu wymaga. Z tego właśnie względu warto wybrać dobrego specjalistę, który cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów. W Radomiu znajduje się na szczęście wiele gabinetów stomatologicznych i prawie każdy dentysta jest godny polecenia [lista gabinetów ➦ dentysta-stomatolog.com].

Przyzwyczajenie się do protezy nie jest wcale takie trudne, choć z początku można mieć pewne obawy i chwilę załamania. Należy jednak myśleć pozytywnie, gdyż jedynie w taki sposób można bardzo szybko przyzwyczaić się do noszenia protezy, a także do spożywania pokarmów przy jej użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

close
ABOUT US
o nas Bfestival to typowy blog kosmetyczny poświęcony jedynie tej tematyce. Tutaj znaleźć można wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania, inspiracje oraz pomysły na siebie.
search
Kategorie
avatar

Hi, guest!

settings

menu